7936 km overbrugd

18/09/2012

Virginie Thielemans en Miriam De Saeger, twee leerkrachten uit de Gemeentelijke Basisschool Stokkel, berichten over enkele opmerkelijke activiteiten van de voorbije maanden:

O.S. Balona is een basisschooltje in Paramaribo waarmee we al gedurende twee  jaar communiceren. Zo hebben we al enkele postpakketten opgestuurd en enkele teruggestuurd gekregen. Ook wordt er regelmatig geskyped en zijn beide scholen heel enthousiast over deze samenwerking. De voorbije zomer kregen wij, juf Virginie en juf Miriam, de kans om de OS Balona te bezoeken en mee te draaien in de school. 

We hebben op voorhand gevraagd of we onze partnerschool konden plezieren met materiaal. Ze gaven aan vooral sport- en rekenmateriaal (boeken en spelletjes) te kunnen gebruiken. Daar wilden wij natuurlijk, samen met onze leerlingen, voor zorgen. Daarom ging er een extra koffer vol materiaal mee. Om deze koffer te vullen was er natuurlijk geld nodig en hiervoor deden we beroep op onze leerlingen. Wat konden we beter doen dan een sponsortocht?

De leerlingen proberen in groepjes van 6 kinderen (1 per klas) zoveel mogelijk toeren (500m) gedurende 1 uur te lopen om op die manier zoveel mogelijk kilometers dichter bij de kinderen van Suriname te komen. Op de sponsorkaart konden de leerlingen zich laten sponsoren voor hun inzet (niet per toer). Op vrijdag 22 juni vond vervolgens de grote sponsorloop plaats!

Begin juli gingen we eindelijk richting Suriname. De collega's verwelkomden ons met open armen en onze grote koffer (met extra overgewicht) vol met sport - en rekenmateriaal werd overhandigd. Ze waren enorm overweldigd en blij en hebben ons en jullie wel 100x bedankt! Tijdens ons verblijf ontmoetten we eindelijk de collega-leerkrachten en leerlingen. We werkten samen hoeken- en projectwerking uit. Ons verblijf werd ook aangegrepen om allerlei projecten voor het volgend jaar te bespreken en op gang te brengen zodat onze samenwerking nóg beter zal verlopen.

Lees het ganse Surinameverslag op de gemeenschappelijke blog.

  
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd
7936 km overbrugd